Bezpieczne, pływające zabawki


Nadejście upałów i koniec roku szkolnego to zwiastuny kolejnego, oczekiwanego przez wszystkich lata. Gdziekolwiek spędzamy letni urlop, to jego nieodłącznym atrybutem jest miejsce do zażywania ochładzającej i orzeźwiającej kąpieli.
Trudno sobie odmówić tej przyjemności … a im człowiek jest młodszy, to tym trudniej. Właściwie dzieci w każdym wieku mogłyby nie wychodzić z wody. Wszyscy to znamy
J.
Przed urlopowym wyjazdem, praktycznie, co roku, impulsywnie kupujemy dmuchane koła, rękawki i zabawki, które mają sprawić radość naszym dzieciom podczas taplania się w wodzie, niezależnie czy woda oznacza basen, rzekę, jezioro lub morze. Zakupy tego rodzaju, wdzięcznych akcesoriów pływających sprawiają radość nie tylko dzieciom, ale również nam dorosłym. Pamiętajmy jednak, że wybór zależy od nas, a podstawowym kryterium wyboru musi być bezpieczeństwo dziecka, korzystającego z „pływaka”. Dlatego nie kierujmy preferencjami naszych dzieci, które uwielbiają kupować delfiny, orki, banany i przezabawne młotki dorównujące lub przewyższające rozmiarem wzrost malucha. Jako świadomi czyhających w wodzie zagrożeń, wynikających z nieubłaganych praw fizyki musimy dokonywać takich zakupów, aby nasze dziecko było bezpieczne.

 Dlatego zdecydowanie unikajmy wszelkich zabawek o formach przestrzennych, które już na pierwszy rzut oka trudno utrzymują się w pożądanej pozycji. Do tej właśnie grupy należy większość wymienionych wcześniej zabawek. Zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w pożądanej, bo leżącej pozycji są płaskie formy, a wśród nich uwielbiany przez dzieci i dorosłych krokodyl. Zawsze wzbudza na plaży uśmiech, a u niejednej osoby także dreszcz emocji. Również pontony, tratwy i materace zapewniają naszym dzieciom dość pewne utrzymanie się na zabawce, także bez naszej pomocy. Im szersza i bardziej płaska jest wodna zabawka tym lepsza, bo stabilna i stateczna. Dla najmniejszych dzieci świetnym sprzętem będzie koło z tzw. „majteczkami”, zabezpieczającymi przed przypadkowym wsunięciem się pod wodę. Swobodne utrzymanie się dziecka na wodnej zabawce musi być dość łatwe, a zdecydowanie nie jest w przypadku delfinów, orek, słoni ani żyraf. Cóż z tego, że są bardzo zabawne i sympatyczne, kiedy tak łatwo przechylają się i wywracają do góry brzuchem.

Wszyscy, którzy skusili się na taki zakup dobrze wiedzą, o czym tu mowa- po prostu na takiej zabawce nie sposób siedzieć prawie w pionie dłużej niż kilka sekund. A przecież zabawa w wodzie trwa latem niemal godzinami, dlatego o wiele łatwiej i spokojniej spędzimy ten czas, kiedy dzieciaki będą pluskać się i cieszyć dzięki możliwie płaskim zabawkom pływającym J. Przed rozpoczęciem zabawy w wodzie upewnijmy się, że z zabawki nie uchodzi powietrze i sprawdzajmy to, co jakiś czas robiąc przerwy w kąpaniu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

2 komentarze do “Bezpieczne, pływające zabawki”

 1. Kiedy patrzę na zdjęcie z delfinem,
  to mam wrażenie, że dziewczynka za moment chlupnie do wody!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. dla małych dzieci najbezpieczniejsze i tak jest kółko w dobranym rozmiarze,

  nawet jeśli wsadza się je do dmuchanej łódeczki, czy na materac

  …dmuchać na zimne, bo woda to ŻYWIOŁ

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*