Bez czego nie da się być szczęśliwym?


Kiedy składamy sobie życzenia często wymieniamy:

Pomyślność, zdrowie, pieniądze, pociechę z dzieci, powodzenie w życiu zawodowym.
Każde z nich składa się na szczęście.
Jednak jest też jednak jedna ważna rzecz, którą w życzeniach pomijamy.
Nie wystarczy bowiem być bogatym, by być szczęśliwym, a powodzenie w pracy i ogólno pojęta pomyślność nie będzie bez tej jednej rzeczy możliwa.
Tak bardzo gonimy w życiu za „szczęściem”, że o tym zapominamy. Ba, czasem nawet niszczymy. Niestety w większości przypadków nieświadomie. A potem sami za to płacimy wysoką cenę.
Nie jest się w stanie bez tego mieć prężnie działającego biznesu, kochającej się rodziny, ani nawet satysfakcji z posiadanego bogactwa.
Kluczem do odczuwania szczęścia są ludzie nas otaczający i nasze relacje z nimi. Fakt na ile te osoby nas wspierają, czy dzielą z nami nasze radości i smutki.
Żaden szef nie będzie dobry bez wspierającego go zespołu, ani żaden człowiek nie będzie szczęśliwy, jeśli nie będą go otaczać dobrzy ludzie.
„Człowiek człowiekowi wilkiem” szczególnie jeśli przez wiele lat nie można było sobie zaufać. Chcemy to przyznać, bądź nie, ale: Miała na nas, albo na naszych rodziców wpływ atmosfera panująca w ostatniej epoce. Rzadko jesteśmy na siebie otwarci i rzadko chcemy sobie pomagać. Wielu sąsiadów nie wspiera się nawzajem, a to właśnie jakość ich relacji ma istotny wpływ na poziom szczęścia jaki odczuwają.
Podobnie jest w związku dwojga ludzi. Kiedy się wspierają łatwiej przychodzi im radzenie sobie z przeciwnościami losu i czują się kochani i szczęśliwi. Kiedy para sobie nie ufa, kiedy partnerzy sobie zazdroszczą cała energia ładowana jest w walkę z partnerem bądź obronę przed nim.
W relacjach zawodowych bywa podobnie. Kiedy pracownik cieszy się wsparciem otoczenia zajmuje się pracą, kiedy tego wsparcia nie ma czuje się niepewnie. Zamiast skupiać się na pracy zastanawia się nad kolejnym ruchem przeciwnika.
Jakość relacji z innymi wpływa na dobre samopoczucie i przekłada się na jakość życia.
Szanujmy się i kochajmy nawzajem, a będziemy o niebo szczęśliwsi.

Powodzenia.

Jolanta

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Jeden komentarz do “Bez czego nie da się być szczęśliwym?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*