5 pomysłów na romantyczny wypad we dwoje w góry

Polskie góry są majestatyczne, klimatyczne i piękne. Można tam spędzić romantyczny pobyt we dwoje, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, z szeregiem atrakcji, z których można śmiało skorzystać. Gdzie jechać, aby zaskoczyć swoją narzeczoną lub żonę? Jak sprawić, że mąż poczuje się zrelaksowany, a w związku znów zapłonie ogień miłości?
7-9db

Zapierające dech w piersiach widoki

W Tatrach nie brakuje przepięknych miejsc, z których rozpościerają się widoki zapierające dech w piersiach. Na romantyczny wypad we dwoje warto wybrać się na wierzchołek Łomnicy, czyli na drugi co do wysokości szczyt w polskich tatrach. Jest to atrakcja dla ludzi odważnych, którzy nie mają lęku wysokości. Najwięcej wrażeń dostarczy lot nad kilkusetmetrową przepaścią w niewielkim wagoniku kolejki linowej. Kolej linowa prowadząca na Łomnicę składa się z trzech odcinków, z których ostatni prowadzi od Łomnickiego Stawu aż na szczyt Łomnicy bez żadnej podpory. Po wjeździe kolejki mamy 50 minut na podziwianie widoków, chyba że zdecydujemy się na spędzenie na Łomnicy całej nocy. Nie trzeba przy tym biwakować, można wynająć apartament i obserwować bardzo romantyczny wschód słońca, kiedy tatrzańskie szczyty są oświetlone feerią barw.

Dla spragnionych wrażeń

Jeśli nie jesteście dobrymi narciarzami i nie chcecie uczyć się podstaw narciarstwa podczas wyjazdu we dwoje, polecamy spędzić czas w górach w Tropikalnym Raju – po słowackiej stronie Tatr znajduje się bowiem Tatralandia, gdzie w basenach z przyjemną, ciepłą wodą można spędzić miło czas, relaksując się w strefie saun i w jacuzzi oraz bawiąc się w strefie rozrywki, zjeżdżając między innymi na niebotycznie wysokich rurach.

Terma Białka

Atrakcje w górach to nie tylko szlaki turystyczne, kolejki linowe czy szusowanie na nartach. Alternatywnym pomysłem na romantyczny wjazd we dwoje będzie spędzenie weekendu w termach podhalańskich w Terma Białka. Ciepła woda zrelaksuje i odpręży, dzięki czemu staniemy się bardziej otwarci na uczucia i emocje w związku. Można wykupić karnet na kilka dni do Term i cieszyć się ich atrakcjami przez długi czas.

Lodowa Świątynia

Kolejnym pomysłem na romantyczny wypad we dwoje będzie atrakcja w Smokowcu, gdzie wznosi się niewysokie wzgórze Siodełko. W zimie zamienia się ono w lodowe królestwo, w którym zaaranżowano lodową katedrę. Lód do budowli przywożono aż z Belgii. Artyści z Czech i ze Słowacji wykonali kolorowe wiraże i przyozdobili lodową świątynię. Widok jest magiczny, a w samej świątyni panuje romantyczna atmosfera.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Related Posts with Thumbnails

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*